Cenník


Cena zahŕňa podrobné vyšetrenie a prehodnotenie potreby realizovať jednotlivé úkony v závislosti od veku dieťaťa a stavu chrupu, odstránenie zubného kameňa ultrazvukom, podrobné dočistenie kiretami Deppeler, Air Flow- nadďasnové prípadne podďasnové pieskovanie značkovými jemnými profylaktickými práškami, fluoridácia a následná inštruktáž, a nastavenie recallového plánu.


Cena zahŕňa podrobné vyšetrenie, odstránenie zubného kameňa ultrazvukom, podrobné dočistenie kiretami Deppeler, Air Flow- nadďasnové prípadne podďasnové pieskovanie značkovými jemnými profylaktickými práškami, fluoridácia a následná inštruktáž, a nastavenie recallového plánu.


V cene je konzultácia a presné určenie pomôcok, ktoré potrebujete pre domácu starostlivosť. Inštruktáž práce so zubnou kefkou, medzizubnými kefkami, zubnou niťou, prípadne jednozväzkovou kefkou. Inštruktážne pomôcky sú zahrnuté v cene.


Odporúčame ho pacientom, u ktorých:

  • je pozitívna parodontologická rodinná anamnéza (najmä u pacientov po 15-tom roku)
  • je zistená parodontitída (najmä u mladých dospelých)
  • je stanovená diagnóza: parodontitída a určite pred stanovením plánu liečby
  • je potrebná kontrola z dôvodu opakovanej aktivity zápalu
  • je obdobie pred / po chirurgickej a antibiotickej liečbe parodontitídý
  • je potrebná čeľustno-orotpedická liečba (u parodontologických pacientov)
  • je potrebná implantologická liečba (najmä u parodontologických pacientov)
  • je potrebné vyšetrenie tehotnej pacientky s chronickým zápalom ďasien a parodontitídou
  • je potrebná u pacientov s parodontitídou pred transplantáciou tkanív, orgánov
  • je požiadavka na zistenie alebo vylúčenie orálnej fokálnej infekcie. Bez tohto vyšetrenia nedokáže ošetrujúci stanoviť základný rizikový faktor, ktorý výraznou mierou rozhoduje o prognóze parodontitídy a jej vplyve na celkové zdravie. Test je bezbolestný a veľmi jednoduchý. Špeciálnymi odberovými čapmi urobíme odber v parodontálnom, alebo periimplantačnom vačku a s dokumentáciou odošleme na podrobné vyšetrenie.

V cene je zahrnutá komplexná dentálna hygiena, bieliaci gél, gél Remin Pro, zhotovenie individuálnych nosičov do ktorých sa nanáša bieliaci gél a ktoré si pacient počas 2-3 týžďnov nasadzuje po dobu najmenej 2 hodín na zuby, a záverečná fluoridácia vybielených zubov. V cene sú započítané obidve čeľuste.


Táto transparentná, na mieru vyrobená dlaha je komfortným riešením proti škrípaniu alebo zatínaniu zubov. Uvoľňuje napätie v žuvacích svaloch a pôsobí ako ochranná bariéra medzi hornou a dolnou čeľusťou. Je dobrou prevenciou proti citlivosti zubov ako aj bolestiam čeľustného kĺbu a nespavosti. Momentálne používame nový materiál so zmäkčenou vnútornou vrstvou.


Ponúkame individuálne zhotovený športový chránič chrupu, ktorý je správnou voľbou pre všetkých, ktorí športujú aktívne, ale aj rekreačne. Ponúkame chrániče na rôzne druhy športov. Je zhotovený na mieru, podľa potrieb klienta a podľa druhu športu, ktorý klient realizuje. Štandardne prezentované športové chrániče, ktoré si klient kúpi sám a sám aj upravuje sú často nedostačujúcou ochranou jeho chrupu. Nespĺňajú základné požiadavky ako sú tvrdosť, komfort, či farebná individualizácia. Pri nosení takýchto chráničov dochádza vo väčšine prípadov skôr k zraneniam ako k požadovanej ochrane. Ponúkame 4 varianty podľa druhu športu a veku športovca.


Cena za jeden zub. V cene je zahrnuté pieskovanie metódou Air Flow a zapečatenie daného zuba.